25 lutego 2018 Brak komentarzy admin Domus , ,

Budowanie domku, to skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie. Wskutek tego należy wyszukać dobrą firmę, zajmującą się tworzeniem domów od podstaw. Najlepiej by zajmowała się wszystkimi pracami od momentu kopania dziury w ziemi, poprzez postawienie domostwa w stanie surowym, aż po jego wykończenie. Pozwoli to w możliwy sposób zredukować koszty, jakie przecież nie należą do najmniejszych.
Każda jedna ekipa budowlana przeprowadza po pierwsze kosztorys. Od niego wszystko się zaczyna. Jest on jednak szacunkowy, bo chociaż ekipa stara się dotrzymać założeń, to pomimo tego zawsze mogą pojawić się w pełni nieoczekiwane kwestie, które spowodują podwyższenie pierwotnej ceny. Czynnikiem, który ma fundamentalny wpływ na cenę, jest technologia budowlana. Istotnie tańsze od tradycyjnych murowanych domów i cieszące się znaczną popularnością są tzw. domy kanadyjskie. W tej technologii na płycie fundamentowej, budowany jest szkielet budynku, który zrobiony jest z drzewa. Istotny jest każdy odstęp drzewianych słupków, które spajane są za pomocą dwóch oczepów, jakie spajają także całe ściany. Płyty OSB służą tu obiciu całego domu. Konstrukcja pozostaje ocieplona, zazwyczaj wełną mineralną. W następnym etapie od wewnątrz stawiane są płyty kartonowo- gipsowe, a od zewnątrz np. rozmieszcza się następującą warstwę ocieplenia i kładzie się gips dekoracyjny.
Wiele osób decyduje się na domy kanadyjskie ze względów ekonomicznych. Budowa domów w tej technologii rzeczywiście jest nawet kilka razy tańsza od tej w pełni normalnej murarsko-tynkarskiej. Najbardziej popularnym zarzutem stawianym takim budynkom, jest ich nietrwałość. Wiąże się to z niewiedzą bądź złymi doświadczeniami z kiepskimi specjalistami. Przy budowie domu tego typu, z pewnością nie można oszczędzać na materiale. Jedynie dobrej jakości drewno zagwarantuje, że dom będzie posiadał porządną konstrukcję. Niezwykle kluczowa jest również odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych, aby nie nagrzewał się w lecie, a w zimie błyskawicznie nie wychładzał.
Najoczywistszą wartością tej technologii jest szybkość stawania domu. Nawet w trzy miesiące zdoła pojawić się dom pod klucz. Jeśli zatem dysponuje się ograniczonym budżetem i pragnie się postawić wymarzony dom, będzie to właściwy wybór.
Konstrukcja domów murowanych jest cały czas najbardziej popularna w Polsce. Najczęstszy problem stanowi jednak nagrzewanie domu wielorodzinnego, które produkuje bardzo duże koszta. Bardzo dużo osób postanawia się skusić na systemy solarne, jakie łączy się z tradycyjnym ogrzewaniem. Jeśli jakkolwiek buduje się dom od podstaw, należałoby zainteresować się domami pasywnymi, które są najbardziej oszczędne w zużywaniu energii, a ich budowanie wymaga sprawdzania izolacji termicznej budynku na kilku jej etapach. Aby jak najbardziej zmniejszyć zużycie energii w takich budynkach w pobliżu kolektorów słonecznych, wykorzystuje się pompy ciepła, dzięki którym budynek wolnostojący staje się w pełni ekologiczny i korzysta jedynie z odnawialnych źródeł energii.
Wybór rodzaju technologii z dziedziny budowlanki współzależny jest od preferencji i zamożności portfela. Ze względu na wzrastające ceny energii szuka się różnych alternatyw w technologiach budowlanych, które w odpowiedni sposób zastosowane mogą wywrzeć wpływ na jej zużycie i komfort rezydowania w jak najkorzystniejszych przesłankach.