25 lutego 2018 Brak komentarzy admin Domus , , ,

W każdym mieszkaniu niezmiernie zasadnicza jest odpowiednia izolacja termiczna. Zezwala to na realną gospodarność energii, gdyż nie pierzcha ona do otoczenia. Dlatego stosuje się stosowne ocieplenia dachu, jakie mają za zadanie wyeliminować mostki cieplne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Tego typu zabiegi będą niemniej jednak bezużyteczne, jeśli nie postara się o stosowną izolację okien, przez które pierzcha najwięcej ciepła. Niesłychanie zasadniczy jest więc wybór odpowiedniego modela okien, które gwarantują szczelność.

Okna z plastiku, które z reguły są wybierane, charakteryzują się malutką należnością oraz stosunkowo znaczną stabilnością. Aczkolwiek, aby zatrzymały one temperaturę i nie wypuszczały nazbyt sporej ilości powietrza, powinny być zmontowane przez fachowców, którzy dodatkowo dostarczają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie kłopotów można z niej skorzystać. Okna plastikowe nie wchłaniają promieni UV i tym samym nie przekształcają swojego koloru, w przeciwieństwie do okien z drewna. Aczkolwiek, żeby były one wieczne, warto zdecydować się na trójwarstwowe szyby. Tego typu okna energooszczędne, nie przepuszczają powietrza, są niezwykle szczelne. Dlatego warto zainwestować w otwór wentylacyjny.

Okna z drewna podobnie mogą znamionować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają znaczny współczynnik Uw. Jeżeli, wybudowało się nowiutki dom i ma się zamontowane nowe okna, a mimo to w mieszkaniu ciągle jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są zawrotnie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza ogromnymi kosztami energii, nieszczelność okien, jest również niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ powoduje przedostawanie się wilgotności, co z kolei skutkuje pokazaniem się grzybów i pleśni na powierzchniach wewnątrz domu. Znamienitym rozwiązaniem, jest wymiana okien na pasywne, które pozwalają na realną oszczędność.

Wybierając ten model okien, należy przetestować jego czynniki składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być pokryte warstewką niskoemisyjną, co będzie świadczyć o jakości i stabilności. Dobrze jest zdecydować się na ramę z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona stworzona z aluminium. Decydując się na gatunek energooszczędny powinno się zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez renomowany instytut badawczy, który jest gwarantem i poświadczeniem najlepszej jakości towarów. Powinno się dodatkowo zdecydować się na model, który gwarantuje izolację cieplną.

Decydując się na zakup okien można pojechać do stacjonarnego sklepiku, w którym sprzedawca pomoże wybrać nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje tymczasem szansa kupna internetowo, w takim razie, natomiast musimy być już zdecydowani na konkretny rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty. Na oknach nie powinno się robić oszczędności, gdyż wybór odpowiednich, pomoże nie tylko zminimalizować rachunki, ale również powiększyć komfort i jakość użytkowania. Przy wyborze nie możemy się rządzić jedynie stroną wizualną, najistotniejsze są parametry izolacji, no i oczywiście ramki międzyszybowe. Dobrej jakości artykuły otoczone są wieloletnią gwarancją producenta, co ratyfikuje ich rzetelność i pozwoli na długoletnią eksploatację.