14 października 2019 Brak komentarzy admin Domus , ,

Jakie akcesoria do mieszkania powinniśmy wybrać, aby nasze wnętrza wyglądały stylowo, pięknie i elegancko? W ostatnim czasie modny jest minimalizm, dlatego najlepiej nie wybierać zbyt dużej ilości dodatków. Najlepiej zdecydować się na kilka dobrej jakości akcesoriów do mieszkania takich,które najlepiej pasują do naszego stylu życia, odzwierciedlają nasz gust, pasują do naszego usposobienia. Również ilość mebli powinna być ograniczona. Bardzo modne są wnętrza mieszkania w stylu skandynawskim, dlatego dobrze wybrać meble i dodatki w czarno-białym kolorze. Kolejnym modnym stylem jeśli chodzi o aranżacje wnętrz jest styl boho i styl nature. Warto wybrać dodatki o charakterze etnicznym, rustykalnym, bądź też elementy naturalne takie jak pióra, trawa pampasowa, muszle.

Często we wnętrzach zobaczyć można takie elementy jak łapacze snów, makatki, fotele hamakowe. Modny jest także motyw urban jungle który polega na tym że posiadamy we wnętrzach dużą liczbę doniczkowych roślin takich jak fikusy, monstery, filodendrony, skrzydłokwiaty. Sporą popularnością cieszą się także lasy w słojach, kaktusy i sukulenty. Jednak nie zawsze warto kierować się modą, bo moda szybko przemija, warto urządzić mieszkanie w taki sposób, żeby nam to odpowiadało. W końcu meble będą nam służyć najprawdopodobniej przez długie lat. Współczesne wnętrza cechuje eklektyzm czyli łączeniem pozornie nie pasujących do siebie stylów. Na przykład styl elegancki bywa zestawiony ze stylem rustykalnym, a styl nowoczesny ze stylem retro. Nadaje to wnętrz wnętrzom unikalny klimat, dzięki czemu przebywanie w takim pomieszczeniu jest czystym przyjemnością a także z przyjemnością zapraszamy do takiego domu gości. Kolejną cechą charakterystyczną współczesnych wnętrz jest wieszanie dużej ilości obrazków na ścianach takich jak plakaty znanych osób, motywujące cytaty czy też zdjęcia prywatne, zdjęcia z podróży albo rysunki wykonany przez znajomych lub członków rodziny. Oprócz czarno-białych pomieszczeń czasami pojawiają się też takie kolory jak butelkowa zieleń, pomarańcz kobalt. Można też zauważyć w mieszkaniach elementy metalowe szklane, ledowe lampki, latarnie albo poduszki z zabawnymi napisami bądź z skandynawskimi wzorami. Ważnym elementem wystroju wnętrza są także lustra posiadające niekiedy ozdobne fantazyjne ramy. Kolejnym istotnym i modnym pomysłem jest tak zwana wyspa, którą robi się w kuchni, a służy ona do przygotowywania posiłków. Wnętrze mieszkania powinno być zaaranżowane bardzo starannie zwłaszcza jeśli jest to małe mieszkanie.

Wszystkie dodatki i meble powinny do siebie pasować, najlepiej jeśli w naszym wnętrzu są trzy dominujące kolory. Pamiętajmy także że nasze mieszkanie powinno być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne dlatego czasami dobrym pomysłem są meble na wymiar idealnie wpasowane w przestrzeń naszego mieszkania. Ważnym elementem jest szafa która powinna być pojemna i dobrze zorganizowana. Uzupełnieniem aranżacji mogą być dywany pasujące stylistycznie do reszty wybranych mebli i dodatków.