25 lutego 2018 Brak komentarzy admin Domus , ,

Każdy remont mieszkania wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych problemów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej stresów pojawia się podczas remontowania łazienki. Jest to również najbardziej problematyczne dla całej rodziny. Na kilka lub kilkanaście dni pozostaje się bowiem bez możliwości kąpieli a także korzystania z toalety. W takiej sytuacji najlepiej jest wyprawić całą rodzinę na wypoczynek. Alternatywnym, jednakże bardziej problematycznym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. By pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu kłopotliwych sytuacji, warto się do niego w jak najlepszy sposób przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym aby nie był zbytnio uciążliwy?

Przygotowanie do remontu łazienki

Totalną podstawą jest właściwie ułożony plan wykonywania działań. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad tym, jak ostatecznie łazienka ma wyglądać. Wiąże się to z wieloma godzinami które należy spędzić w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera na poszukiwaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Najwięcej czasu zabiera dokonanie wyboru kolorystyki glazury i decyzja czy lepsza będzie wanna, czy jednak może lepszym rozwiązaniem okaże się inwestycja w prysznic. Dobrać do siebie należy wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Przestrzeń trzeba wymierzyć w taki sposób, by bez problemu w łazience zmieściła się pralka, a także kosz na brudną bieliznę. Kiedy już wszystkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przychodzi czas na ustalenie kolejności wykonywanych zadań i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania pokoju czy wymiany paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki warto jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu bowiem potrzebne różnorodne umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają wybitnie zapchane grafiki, dlatego rezerwacji terminu należy dokonywać z dużym wyprzedzeniem.

Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek

Planując aranżację łazienki dobrze jest wziąć pod uwagę nowoczesne rozwiązania panujące na rynku. Przy wyborze odpowiedniej kolorystyki mogą pomóc aranżacje przedstawione w kolorowych magazynach zajmujących się tematyką remontową. Również w Internecie można znaleźć wiele ciekawych projektów. Obecnie, Jeśli chodzi o wystrój łazienki to przeważają płytki o jasnych, bezowych barwach z delikatnym wzorem. Coraz częściej można się natknąć na szafki łazienkowe skonstruowane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Warto przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była odpowiednio zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Projekt łazienki o niewielkich wymiarach

Bardzo dużym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkiej kubaturze. Na stosunkowo ograniczonej przestrzeni trzeba pomieścić wszystko to co jest niezbędne na co dzień. W takim przypadku, bardziej efektywnym wyjściem niż wanna z pewnością okaże się prysznic. Warto również zaoszczędzić przestrzeń montując niewielką umywalkę, a kosz na brudną bieliznę chowając w specjalnej zabudowie. Chcąc jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń można skorzystać z profesjonalnej pomocy biura projektowego.