12 września 2019 Brak komentarzy admin Domus , ,

Ktokolwiek decyduje się na budowę domu, musi uzbroić się w ogromne zasoby cierpliwości. Po przejrzeniu wielu książek zawierających różnego rodzaju projekty budowlane wybieramy wreszcie wymarzony dom. Wybór jest trudny, począwszy od domów parterowych, piętrowych po nowoczesne jak i te w stylu dawnych dworków. Następnie przychodzi czas na sukcesywne odwiedzanie różnego rodzaju urzędów, instytucji w celu otrzymania pozwoleń na budowę i także przyłączenie instalacji gazowej, elektrycznej, wody i tak dalej jeśli tylko nie posiadamy tego na naszej działce gdzie powstanie nasz dom. Gdy już mamy dokumenty w ręku i wszystkie pozwolenia to z czystym sumieniem rozpoczynamy poszukiwanie firmy budowlanej, która podejmie się budowy, no i właśnie jak wybrać odpowiednią ekipę?

Taką, która będzie uczciwa i odpowiedzialna, ponieważ niestety wiele takich pseudo ekip zupełnie nie zna się na budowie domu, nie zna żadnych zasad prawa budowlanego co później skutkuje niestety krzywymi ścianami, krzywym dachem który bardzo często bywa również nieszczelny – przeciekający podczas nieco większych opadów deszczu. To wszystko w późniejszym czasie generuje kolejne dodatkowe i to bardzo duże koszty podczas napraw błędów pseudo ekip. Gdy jednak mamy zaufaną firmę i szczęśliwi rozpoczynamy budowę, stopniowo dobieramy kolor kolor dachu – dachówek (jeśli oczywiście nie jest z góry narzucony przez miasto w ramach zagospodarowania okolicy), następnie okna, drzwi. Budowa staję się coraz przyjemniejsza, bo wielkimi krokami nadchodzi czas na zastanowienie się w jakim stylu urządzimy nasze wnętrza, jakie oświetlenie wybrać, rodzaj schodów (jeśli mamy piętrowy dom).

Śmiało można powiedzieć, że jest to najlepszy etap budowy, ale tylko dla osób które mają już w głowie plan zagospodarowania wnętrz i co najważniejsze jasno określony styl wystroju lub dla osób, które z góry założyły, że skorzystają z usług profesjonalnych firm zajmujących się aranżacją wnętrz i nie muszą się już martwić że nie mają żadnego pomysłu. Na tym etapie gdy nie ma jeszcze pomalowanych ścian, położonych podłóg warto się zastanowić w jaki sposób będziemy oświetlać nasz dom. Dla przykładu, jeśli planujemy urządzić nasz dom w dawnym stylu z tak zwanymi „meblami z duszą” to nie ma sensu inwestować w nowoczesne, innowacyjne oświetlenie.

Jeśli jednak podoba nam się styl minimalistyczny, zimne wnętrza – czyli typowy styl nowoczesny to warto zainwestować w profesjonalne oświetlenie, które nie tylko będzie pełniło swoją podstawową rolę czyli oświetlanie wnętrz – będzie elementem dekoracyjnym, taką kropką nad i, która będzie zachwycać za każdym razem, gdy tylko zapalimy światło. Na koniec przychodzi czas na zagospodarowanie tarasu i ogrodu. Tu także świetnie sprawdzi się gra świateł z tym, ze tu najlepiej wybrać lampy solarne. Istnieją w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie a ich innowacyjne rozwiązanie – czyli ładowanie za pomocą promieni słonecznych jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ bez potrzeby rozkładania ogromnej ilości kabli z prądem mamy światło w każdym zakamarku ogrodu.