14 października 2019 Brak komentarzy admin Domus , ,

Architekt może być zmuszony do przestrzegania lokalnych przepisów dotyczących planowania i podziału na strefy, takich jak wymagane niepowodzenia, ograniczenia wysokości, wymagania dotyczące parkowania, wymagania dotyczące przejrzystości okien oraz zagospodarowania terenu. Niektóre ustalone jurysdykcje wymagają przestrzegania wytycznych dotyczących projektowania i ochrony zabytków. Zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa stanowią istotną część obecnego projektu, a w wielu jurysdykcjach wymagane są raporty i zapisy projektu, które obejmują bieżące kwestie, takie jak materiały i zanieczyszczenia, gospodarka odpadami i recykling, kontrola ruchu i bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Wcześniej architekci stosowali rysunki w celu zilustrowania i wygenerowania propozycji projektowych. Podczas gdy szkice koncepcyjne są nadal szeroko stosowane przez architektów, technologia komputerowa stała się obecnie standardem branżowym. Jednak projektowanie może obejmować wykorzystanie zdjęć, kolaży, wydruków, linorytów, technologii skanowania 3D i innych mediów w produkcji. Coraz częściej oprogramowanie komputerowe, takie jak BIM, kształtuje sposób pracy architektów. Technologia BIM pozwala na stworzenie wirtualnego budynku, który służy jako baza danych do udostępniania informacji o projekcie i budynku przez cały cykl życia projektu, budowy i utrzymania budynku. Ponieważ obecnie wiadomo, że obecne budynki emitują duże ilości węgla do atmosfery, coraz częściej kontroluje się budynki i powiązane technologie w celu ograniczenia emisji, zwiększenia wydajności energetycznej i wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Odnawialne źródła energii mogą być rozwijane w ramach proponowanego budynku lub za pośrednictwem lokalnych lub krajowych dostawców energii odnawialnej. W rezultacie architekt musi być na bieżąco z obowiązującymi przepisami, które są ciągle zaostrzane. Niektóre nowe osiągnięcia wykazują wyjątkowo niskie zużycie energii.

Jednak architekt jest również coraz bardziej zobowiązany do podejmowania inicjatyw w szerszym znaczeniu środowiskowym, takich jak zapewnienie transportu niskoenergetycznego, naturalne oświetlenie dzienne zamiast sztucznego oświetlenia, naturalna wentylacja zamiast klimatyzacji, zanieczyszczenie i gospodarka odpadami, wykorzystanie surowców wtórnych materiały i wykorzystanie materiałów, które można łatwo poddać recyklingowi w przyszłości. Projekty domów powinny być wykonane przez osoby, które posiadają spore doświadczenie. Ponieważ projekt staje się bardziej zaawansowany i szczegółowy, specyfikacje i projekty szczegółowe są tworzone ze wszystkich elementów i elementów budynku. Techniki produkcji budynku stale się rozwijają, co wymaga od architekta zapewnienia, że ​​będzie on na bieżąco z tymi postępami. W zależności od potrzeb klienta i wymagań jurysdykcji, spektrum usług architekta na etapach budowy może być rozległe. W dzisiejszych czasach wszystkie nieruchomości powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby mieszkaniec czuł się komfortowo oraz bezpiecznie.