12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Domus , , , ,

W każdym mieście mamy szeroki wybór mieszkań. Jeśli zdecydujemy się na zakup własnych czterech kątów, to możemy przeglądać oferty całymi dniami. Za kryterium możemy obrać sobie nie tylko ilość pokoi, piętro, osiedle, ale nawet miejscowość. Ja postanowiłam rozejrzeć się po ofertach mieszkań w mieście Gdańsk.

W Gdańsku mamy bardzo szeroki wybór mieszkań. Jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania na rynku wtórnym, czyli zakup mieszkania już używanego, to w zależności o naszego budżetu (czy też naszej zdolności kredytowej) możemy zdecydować się na zamieszkanie nawet w klimatycznej kamienicy w samym centrum Gdańska, skąd możemy mieć kilka minut drogi, aby znaleźć się na równie klimatycznej starówce miasta. Jednak przy wyborze takiego mieszkania musimy liczyć się z tym, że codziennie będziemy mieć do czynienia z tłumami turystów. Okolica ta nie jest zbyt spokojna, ale jeśli komuś odpowiada życie blisko centrum, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Jeśli jednak zdecydujemy się na nowe mieszkanie, to wybór jest przeogromny. Na rynku nieruchomości, dotyczącym Gdańska, jest bardzo szeroki wybór deweloperów. W ostatnich latach na obrzeżach miasta i na jego przedmieściach powstało bardzo dużo osiedli mieszkalnych, w których można znaleźć odpowiednie dla siebie lokum.

Lokale najczęściej są 2-3 pokojowe, ale można również znaleźć apartamenty z większą ilością mieszkań, a nawet domy szeregowe, w których możemy poczuć się, jakbyśmy mieli swój własny, mały domek.

Niestety osiedla te są budowane z dala od centru, więc trzeba liczyć się z dojazdami. A te nie zawsze należą do przyjemnych. Nawet dla osób uwielbiających jazdę samochodem, mogą się one okazać męczące, ponieważ często musimy liczyć się z korkami, a na ich brak Gdańsk z pewnością nie narzeka.

Jeszcze gorzej chyba wygląda sytuacja, jeżeli ktoś nie jest zmotoryzowany. Ponieważ poruszanie się po olbrzymim Gdańsku komunikacją miejską to nie lada gratka. Pracując na drugim końcu Gdańska, musimy liczyć się z przesiadkami i tym samym z minimum godziną straconą na dojazd we właściwe miejsce.
Mimo wszystko uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie. Gdańsk jest przepięknym miastem, w którym nawet korki nie są większą przeszkodą. Sama chciałabym zamieszkać tam na stałe, więc na pewno w przyszłości rozważę taką możliwość.

Jeśli już zdecydujemy się na jakieś mieszkanie w tym przepięknym mieście, to pozostają nam tylko formalności. Z tym w Gdańsku też nie będzie problemu. Jeśli zaciągamy kredyt hipoteczny, to w Gdańsku mamy całą gamę banków, do którym możemy się udać, aby złożyć wniosek bądź po prostu zapoznać się z ofertą. Możemy też internetowo zapoznać się z ofertami kredytowymi banków, a następnie udać się tylko do jednego lub kilku konkretnych banków. Na pewno pozwoli nam to na zaoszczędzenie czasu oraz nerwów.
Myślę, że jeśli ktoś rozważa zakup mieszkania w Gdańsku, to nie powinien się dłużej zastanawiać. Miasto wyróżnia się nie tylko tym, że jest piękne, ale również tym, że mamy tam dostęp praktycznie do wszystkiego, zarówno jeśli chodzi o edukację, jak też o spędzenie wolnego czasu, np. w pięknym Oliwskim ZOO. Atrakcji nie zabraknie dla nikogo.