12 czerwca 2019 Brak komentarzy admin Domus , , , ,

Czy zakup mieszkania to łatwa sprawa? Oczywiście, że nie. Kupowanie mieszkania to ne tylko spełnienie Waszych marzeń ale również wiele problemów tak naprawdę. Jakich? A takich, że na pewno będziecie musieli postarać się o pieniądze na zakup takiego właśnie wymarzonego mieszkania. Rzadko która osoba może powiedzieć, że własne lokum może zakupić bez kredytu. 99% osób to tak naprawdę Ci, którzy odważyli się wziąć kredyt hipoteczny. Dlaczego mówimy, że odważyli? Ponieważ taki kredyt to tak naprawdę ogromne przedsięwzięcie.

Po pierwsze nie łatwo go uzyskać. A po drugie – taki kredyt wiąże nas na bardzo długie lata z bankiem. Czasem jest do dwadzieścia lat. Czasem trzydzieści. A czasem jeszcze więcej. Wszystko zależne jest od Waszych możliwości finansowych oraz od tego o jaką kwotę będziecie wnioskować. Co do formalności w zakresie załatwiania takiego kredytu – pierwszą rzeczą jaka Wam się przyda jest cierpliwość. Druga to dobry doradca finansowy. Od niego powinna rozpocząć się Wasza przygoda z różnego rodzaju kredytami hipotecznymi. Bo prawda jest taka, że obecnie mamy naprawdę bardzo dużo takich banków, które chętnie by Wam takiego kredytu udzieliły. Tylko warto takie decyzje podejmować z doradcą, który ma lepsze rozeznanie i który nie pozwoli Wam podjąć złej decyzji. U takiego doradcy przede wszystkim będziecie musieli przedstawić swoje oczekiwania. Jakie chcecie zakupić mieszkanie (może już nawet macie jakieś upatrzone), jaka kwota będzie Wam potrzebna (duża ilość osób nie tylko liczy pieniądze na samo mieszkanie ale również dolicza do tego koszty urządzenia lokum) aby móc zakupić wymarzone mieszkanie. Po trzecie musicie wiedzieć, czy interesuje Was mieszkanie w stanie deweloperskim, czy też mieszkanie z rynku wtórnego. Jaka jest różnica i na co powinniście się nastawić? Wiadomo, że mieszkanie deweloperskie to takie, gdzie to Wy jesteście pierwszymi właścicielami. Na rynku wtórnym tak nie jest.

Mieszkanie od dewelopera to takie, które bardzo często sami będziecie musieli dokończyć. Mieszkanie z rynku wtórnego nie ale być może będziecie musieli w nim przeprowadzić remont. Wszystko zależy od Was, czy takie prace remontowe będą koniecznością, czy też nie. Bardzo często wystarczy tylko wymiana mebli na własne i można już mieszkać.Niektórzy jednak chcą nie tylko nowe meble, ale również nowe kolory ścian, itp. Najważniejsze jednak, żeby udało Wam się dostać wspomniany kredyt mieszkaniowy lub na zakup domu. Czasem nawet kredyt na mieszkanie okazuje się takim, że zakupiliście dom. Bardzo często domy pod miastem lub nawet na jego obrzeżach mają wartość mieszkania w centrum miasta. Dlatego warto naprawdę bardzo uważnie obserwować rynek nieruchomości, aby podjąć naprawdę dobrą i korzystną decyzję. Spełniajcie jak najbardziej swoje marzenia o tym, żeby mieć gdzie mieszkać. Inwestujcie w swoje nieruchomości, co w przyszłości na pewno Wam się zwróci. Taki kredyt na hipotekę to bardzo duża rzecz ale naprawdę bardzo opłacalna. Wystarczy tylko wszystko dobrze przemyśleć.