25 lutego 2018 Brak komentarzy admin Domus , , ,

Decydując się na podłogę do własnego domu należy rozważyć wiele czynników. Podłoga jest jednym z najistotniejszych składników wykończenia wnętrza. Musi ona doskonale się prezentować, izolować a dodatkowo pasować do wybranego przez nas wyglądu wnętrza. Nie należy dodatkowo nie uwzględnić kwestii jej użyteczności. Należy zdecydować się na taką która będzie spełniała każde oczekiwania pod każdym kątem.
Ostatnimi czasy najmodniejsze były panele podłogowe. Mimo, że bardzo ładnie się prezentują nie są trwałe i mogą łatwo ulec zniszczeniu. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, zbyt szybko się rozwarstwiają. Mimo wszystko szybko ulegają zarysowaniom, np. w przypadku gdy mamy w mieszkaniu zwierzęta czy też krzesła krzesła bez ochraniaczy. Pomimo tego, że wykonawcy próbują wytwarzać coraz trwalsze rzeczy, które dodatkowo są laminowane i nabłyszczane, dość dużo ludzi nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Mnogość form i wielkości sprawia, że dość prosto je dopasować do każdego stylu wnętrzarskiego. To także doskonała opcja dla osób zapracowanych, ponieważ nie muszą oni poświęcać sporo czasu na częste zmywanie podłóg. Sprawdzą się również u takich, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach eleganckich. Trwałość i niezawodność takiego surowca, sprawia, że wciąż mają coraz więcej swoich zwolenników. Do mieszkań w stylu modernistycznym a także stylizowanym świetny będzie gres podłogowy. Większe płytki w formie czworoboku oraz błyszcząca powierzchnia idealnie komponują się z nowoczesnymi liniami wyposażenia ruchomego, odbijają także refleksy promieni słonecznych i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom prawdziwie majestatycznego charakteru. Trzeba dodać, że nie będą dobre dla familii z dziećmi, ponieważ dosyć trudno utrzymać ich blask i idealny wygląd. Tego typu opcja nie jest również polecana we wnętrzach niewielkich lokali mieszkaniowych, które mogą przytłoczyć. Do przestronnych pokoi będę doskonałe. Jeśli jest dla nas ważna kwestia funkcjonalności przy ładnym wyglądzie, a poza tym dysponujemy dość sporym budżetem, warto wówczas zdecydować się na podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa nie jest podatna na zniszczenia a także nie zatrzymuje się na niej kurz, czy też brud. Wielość wzorów i barw, sprawia, że podczas wyboru ogranicza nas jedynie imaginacja. Interesującą nowinką są podłogi żywiczne 3D, które doskonałe będą tak samo w dużym pokoju, a także w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami hal lub magazynów i zastanawiamy się nad właściwym typem posadzki trzeba wybrać dla siebie posadzkę żelbetonową czy też zwyczajnie betonową. Mogłaby być ona pokryta okładziną np. z płytek, czy też żywicą epoksydową. Wszystko to powoduje, że posadzka przemysłowa będzie niezwykle odporna na różne czynniki, nie nasiąka płynami oraz odznacza się dużą odporność na naprężenia. Jest także opcja wykonania jej wersji gładkiej bądź antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Tego typu decyzja gwarantuje nam trwałość i niezawodność na długi czas. Jest także możliwość wykonania posadzki gipsowej, która ma niewysoką cenę, ale tu trzeba podkreślić, że nie jest trwała. W przypadku budynków do wykorzystania publicznego, warto wybrać posadzki epoksydowe, które są ozdobą samą w sobie, albo takie zrobione z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek warto wybrać specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.